HAKKIMIZDA

TARİHÇEMİZ

Özkan Teknik Emniyet Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti., 1987 yılında Türkiye ve Avrupa'nın en büyük iş/askeri ayakkabı üreticilerinden Özkan Kundura ve Lastik İmalat San. ve Tic. A.Ş.'nin bir alt birimi olarak faaliyete başlamış ve 1991 'de bağımsız şirket kimliğini kazanmıştır.

Firmamız önceleri Özkan Kundura A.Ş.'nin portföyündeki müşterilere muhtelif iş güvenliği malzemeleri ve personel ihtiyaçları pazarlamasını yapmış, daha sonraki üç yıl içerisinde bu dönemde edindiği tecrübeler ile pazarlamasını yaptığı ana ürün gruplarının (ayakkabı, elbise, kişisel koruyucu donanım ürünleri vb.) dolaylı/direkt üretimine ve ithalatına geçmiştir.

Firmamız bu çalışmalar ile kurulduğu günden günümüze kadar sunmuş olduğu ürün gruplarında uluslararası standartlar ile çeşitli kurum ve sektörlere özgü ürün standartlarını sağlamıştır.


Vizyonumuz;

Tasarımlarımızla bulunduğumuz sektöre öncülük etmek, hizmet kalitemizle küresel pazarda lider olmaktır.

Misyonumuz;

Hizmet verdiğimiz bütün alanlarda, müşterilerimizin iş güvenliğini mükemmelleştirmelerine ve dünya standartlarında çalışmalarına katkı sağlamak, pazarın çağı ve modayı yakalamasına her zaman önayak olmak, çalışma arkadaşlarımıza huzurlu ve güvenli bir ortam sağlayarak müşteri memnuniyetinde sınır tanımadan daima ileri gitmektir.


KALİTE ANLAYIŞIMIZ

Kişisel Koruyucu Donanım ürünleri, ISO (Uluslararası Sertifikalandırma Organizasyonu) tarafından standardize edilmiştir ve bu ürünler ancak belirli şartları karşılamaları halinde satışa sunulabilmektedir. Bu standarda uyan ürünler, iş ortamlarında oluşabilecek ciddi kaza ve yaralanmaları engelleyebilecekleri tarafsız kurumlarca onaylanmış ürünlerdir.

İş ayakkabılarımız İtalya'da uzmanlarca özel tasarımlarla hazırlanmış olup, Birleşik Krallık'ta bulunan ve dünyanın önde gelen araştırma merkezlerinden SATRA Technology ve Türkiye'de bulunan Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından ISO 20345 standardıyla sertifikalandırılmış ve CE Belgesi almaya hak kazanmıştır.

İş ayakkabıları dışındaki kişisel koruyucu donanım ürünlerimiz, aynı şekilde, sertifikalandırılmış marka ve ürünlerden tercih edilmektedir. Bu kategorideki ürünlerimizin tedariğinde, kalite politikamız gereği, uluslararası şartları karşılayan markaların dışına çıkılmamaktadır.


FELSEFEMİZ

21. yüzyılda şirketlerin kültüründe önce insan ve çalışanın mutluluğu ve güvenliği ilkelerinin yerleşmeye başlaması sanayide çağdaş seviyeye erişileceğinin göstergesidir.

İş ve çalışan güvenliğinin azami derecede sağlanması ile çalışanların işlerinde ve sosyal hayatta kullandıkları giyim ve sosyal yardım ürünlerinin tatmin edici kalitede olması, çalışanlarda işyerine karşı güven ve bağlılık duygularını geliştirmekte ve şirket kimliği ile özdeşleşmelerini sağlamaktadır. Teknolojinin artan bir hızla ilerlediği çağımızda, bu teknolojiyi kullanacak çalışanlara duyulan ihtiyaç, insan faktörünü ve "insana yatırımı" ön plana çıkarmaktadır. Bu sebeple iş güvenliği ve personel ihtiyaç ürünleri kullanımı yasal zorunluluk dışında, insana yatırımı şirket politikası haline getiren firmalar açısından hayati önem arz etmektedir.

Ancak geçmiş dönemde talebin bu bilinçle oluşmaması sebebi ile sektörümüz kalitesi düşük ve yasak savar zihniyetiyle hazırlanmış ürünleri arz etme durumunda kalmıştır.

Üstelik bu arz, çağdaş pazarlama mantığıyla yapılmadığı için şirketlerin satın alma departmanları ihtiyaçlarını tedarikte zorlanmışlar, zaman ve para israfına maruz kalmışlardır.

Bu anlayışı kabul etmemize engel olan felsefemiz gereği, Özkan Teknik olarak; müşterilerimizle sağlam temellere dayanan uzun süreli ilişkiler inşa etmeyi, iş ve işçi güvenliğin için ucuz ve basit yollardan kaçınmayı ve kaliteli hizmet sunmayı toplumumuza karşı borç biliyoruz.