İŞ AYAKKABILARI

Yeni Emniyet Ayak Giyecekleri Standardı EN ISO 20345:2022 yürürlüğe girdi.

KEVLAR ARA TABAN

İş ayakkabılarımızda taban batma koruması çelik ara taban yerine KEVLAR Taban Astarları ile sağlanmakta, herhangi bir metal malzeme kullanılmamaktadır. EN ISO 20345 Standardı'na uygun olan bu ara taban, 4.5 mm çapa ve 1100 Newton kuvvete kadar olan her türlü nüfuziyeti engeller.

FİBERGLASS BOMBE

çelik gibi güçlü, plastik gibi hafif

İş ayakkabılarımızda kullanılan koruyucu burun bombeleri, çelik bombelerden daha esnek ve daha hafiftir. Ayrıca manyetik olmaması ve ısı yalıtımlı olması, kullanıcıya sağladığı diğer kolaylıklardır. Fiberglass bombe, 6.5 mm'ye varan inceliği ile, kullanıcıya da çok alan sağlayarak konforu artırmaktadır. Bombenin bitiş noktalarını saran koruyucu lastik bant ile, yürüme esnasında bombenin ayağa değmesi engellenmiştir. Fiberglass Bombe ayrıca EN ISO 20345 ve EN ISO 22568 Standartları'nda beklenen darbe direnç gerekliliklerini alışılmış kompozit bombelerden daha yüksek hassasiyetle karşılamaktadır.

Aşağıdaki tablo yeni standarda göre işaretleme kategorilerini ve temel gereklilikleri göstermektedir.

  • * Kayma Direnci 2011'den farklı olarak 2022 Standardı itibarıyla SR ibaresiyle belirtilecektir.
  • * Fuel Oil Direnci 2011'den farklı olarak 2022 Standardı itibarıyla SB kategorisi dışında zorunlu değildir.
  • * Delinme Direnci 2011'den farklı olarak 2022 Standardı itibarıyla takviye parçasının malzemesi ve koruma limitine göre 3 farklı işaretleme ile belirtilecektir.

Gereklilikler

Ayakkabı İşaretleri